ana sayfa > MÜŞteri Destek
Güvenlik

www.electropoint.com.tr' de alışveriş güvenli midir?

electropoint.com.tr kişisel bilgileriniz hem online hem de offline durumundayken koruma altındadır. Üyelik ve sipariş işlemleri gerçekleştirirken verilen bilgiler SSL güvenlik sistemiyle korunmaktadir. Kredi karti bilgileriniz hiçbir sekilde sistemimizde saklanmamaktadir. Müsteri bilgileriniz üçüncü sahislarin gözünden ve müdahalesinden korunmaktadir. Bu amaçla, üyelik islemleri sirasinda 256 bit SSL güvenlik alani içinde hareket edilir. Bu, pratik olarak kirilmasi mümkün olmayan bir sifrelemedir, uluslararasi bir standarttir. Islemler sürecine girdiginizde güvenli bir sitede oldugunuzu anlamak için dikkat etmeniz gereken iki sey vardir. Bunlardan biri browserinizin en alt satirinda bulunan bir anahtar ya da kilit simgesidir. Örnegin Internet Explorer programinda bu sari renkli bir kilittir. Buna ek olarak içinde oldugunuz sayfanin adresinin başındaki http:// https:// olarak değişir. Bu güvenli alanda oldugunuzu ifade eder. Islemlerinizle ilgili bilgileriniz şifrelenerek korunur. Bu bilgiler, ancak satış işlemleri sürecine bağlı olarak ve verdiğiniz talimat istikametinde kullanılır. Üçüncü kişilere gösterilmez, devredilmez; sadece bankanıza iletilir.


Güvenli alisveris burada!


Içiniz rahat olsun, online alisverisin güvenli adresindesiniz.
Sitemizden yapacaginiz alisverislerde yüksek güvenlik standartlari geçerli.
Rapid SSL Güvenlik Sertifikasi, Compliance ve 3D Secure servisleri sayesinde güvenliginizi riske atmadan sitemizde özgürce alisveris yapabilirsiniz.


Mozzilla Firefox Adres Çubuğu

Chrome Adres Çubuğu


Kredi Karti Güvenliği


electropoint.com.tr sitesinde kredi kartıyla yapacağınız alışverişlerde güvenliginiz için her zaman en son teknolojileri ve en iyi servis saglayicilari kullanir. Kisisel bilgilerinizi girdiginiz her sayfada tarayicinizin altinda bir kilit vardir. Bu kilit, tarayicinizla gönderdiginiz hiçbir bilginin üçüncü şahıslarca görünmeden bankanıza iletileceğinin işaretidir.


www.electropoint.com.tr sitesi kişisel bilgilerinizi, kart numarasi ve şifrelerinizi kayıt etmez, saklamaz.

 

Rapid SSL Güvenlik Sertifikasi


electropoint.com.tr web sitesi, SSL güvenlik sertifikalarinin yüksek standardi olan Rapid SSL 128 sertifikasina sahip bir alisveris sitesidir. Bu sertifikaya sahip olmak isteyen tüm firmalar gibi, web sitemiz çok siki güvenlik prosedürlerinden geçerek Rapid SSL ile bilgi güvenliginizi saglamistir.
SSL Sertifikasi Nedir?

 

SSL kelimesinin açilimi ( Secure Sockets Layer ) dir. SSL sitenin güvenligini degil siteyi ziyaret eden kullanicilarin bilgilerinin güvenligini saglamaktadir. Kullanici, siteyi ziyaret ettiginde kendi kontrolünde olmayan bir baglanti tipi kullaniyorsa ve https protokolünü kullanmiyorsa kullanici bilgileri, kredi karti bilgileri vb. unsurlarinin ikinci bir kisinin eline geçmesine olanak saglamis olur.

 

SSL Sertifikasi Çalisma Prensibi

 

SSL Public Key / Private Key adi verilen anahtarlarin kullanımına dayalı bir şifreleme yöntemidir. SSL sifrelemesinde 2 adet anahtar kullanilir. Bu anahtarlar, dijital olarak kodlanmis yazilimlardir ve bir anahtarin kilitlediği veriyi, sadece digeri açabilir. Anahtarlarinizi oluşturduktan sonra ( bu islem tamamen otomatiktir ), anahtarlardan biri ( private key ) sitenizde kalir. Diger anahtar ( public key ) ise, siteye baglanti kurmak isteyen kisilere gönderilir. Siteye baglanti kurmak isteyen kisi, public key ile göndermek istedigi mesaji güvence altına alır ve sitenize gönderir. Bu bilgi, sitenize ulasirken yolda ikinci bir kisinin eline geçse bile, sifrenin çözülebilmesi için sizde kalan private key gerekmektedir. Kullanılan SSL yönteminin karmaşıklığına göre ( 40 bit, 128 bit ) sifre ikinci bir kisinin eline geçse bile, bu bilginin çözülmesi çok ileri tekniklerle dahi çok uzun zaman alacaktir.


3D Güvenlik Sistemi

 

Internet üzerinden kredi karti ve banka kartiyla yapilan alisveris islemlerinin güvenliginin artirilmasi için gelistirilmis bir sistemdir. Visa ve Master Card' in gelistirdigi bu “ güvenli sanal alisveris ”  çözümleri ile hem kart sahipleri hem de üye işyerleri sahtekârliklara karşı güvence altina alinmistir. Verified by Visa ve Master Card Secure Code logoları bulunan sanal işyerlerinden yapilan online alisverisler Visa ve güvencesi altindadir.

 

3D Güvenlik Neden Güvenlidir?

 

3D Güvenlik sisteminde, sanal ödeme işlemi gerçekleşirken, banka tarafindan kart sahibine sadece kendisinin bildigi ödeme şifresi sorulmakta ve kart sahibinin kimliği doğrulanmaktadır. Yetkisiz kişilerin kartlarını internet ortamında kullanması engellenmektedir.

 

3D Güvenlik Nasıl işler?

Kart sahibi, kartini internet bankaciligi kanaliyla bankasina kaydettirir. Kartına bağlı bir şifre ve bir güvenlik soru - cevabi tanimlar. Kart sahibi, sisteme uyumlu sanal isyerinde alisverisini yapar ve ödeme bölümüne geçer. Kart sahibinin karsisina, bankasi tarafindan, islem sifresini ve kisisel güvenlik mesajini soran bir pop-up ekran açilir. Kart sahibi şifresini girerek işleme devam eder. Şifre, banka tarafindan doğrulanınca işlem tamamlanır.


3D Güvenliğin kazandırdıkları?

Koruma : Uluslararası Güvenlik Platformu, mevcut kart bilgilerinizi, kendinizin belirleyeceği şifreniz ve kisisel güvenlik cümleniz ile korumaya alir.

Kolaylik : Sizden baska hiç kimse katılımcı internet mağazalarından sizin kartınızla alışveriş yapamaz. Uluslararasi Güvenlik Platformu sifrenizi sadece siz bilebilirsiniz.

Kolay Kayit : Sisteme kayıt olmak internet üzerinden çok kolaydır.

Kolay Kullanim : Kayit olduktan sonra, Uluslararasi Güvenlik Platformu inanilamaz derecede kolay kullanilir. Tek yapmaniz gereken ödeme sirasinda sifrenizi girmek Kredi kartinizi 3D güvenlik sistemine taşımanız son derece kolay! Kartınızın ait olduğu banka 3D Güvenlik uygulamasını destekliyor ise ister alışveriş öncesinde ister alışveriş sırasında açılacak olan 3D Güvenlik penceresi aracılığıyla sisteme kayıt olabilirsiniz.

Kayit sırasında, yalnızca 3D Güvenlik işlemlerde kullanacağınız bir şifre ile kişisel bir mesaj tanımlamanız gerekmektedir. Kayit olduktan sonra alışveriş işleminize kaldığınız yerden devam ederek işlemi güvenli bir biçimde tamamlayabilirsiniz.

 

Başlıksız Belge